شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3546
 بازدید امروز : 33
 کل بازدید : 299973
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/0469
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
لیزر

 واريس

واريس به دليل نارسايي در وريد ها(سياهرگها)ي اندام تحتاني ايجاد ميشود. اين عارضه معمولا دلايل ارثي دارد و در يک خانواده چندين نفر گرفتار آن هستند. علائم بيماري بصورت برجستگي وريدها ي اندام خصوصا بعد از چند ساعت روي پا ايستادن و در پي آن درد و سوزش در ساق پا و احساس خستگي شديد در پا ميباشد . اين بيماري اکثرا يکطرفه  است ولي ميتواند دوطرفه هم باشد.

در صورت عدم درمان بيماري پيشرفت کرده و شديدتر ميشود و عوارض آن بتريج بروز ميکنند. عوارضي چون ايجاد زخم، تغييرات پوستي، تغير رنگ پوست، تورم شديد و خونريزي. براي درمان اين بيماري پس از اطمينان از سالم بودن وريد هاي اصلي پا اقدام به حذف جريان خون از وريد بيمار ميشود  که اين کار از چند طريق انجام ميشود:

- ليزر واريس : در اين روش که در حال حاضر روش ارجح درمان واريس در اکثر مرجع و کتب ميباشد، بصورت سرپايي با يک برش ريز در ناحيه زانو وتحت بيحسي موضعي  فيبر ليزر وارد وريد بيمار ميشود و سرتاسر آن از داخل از ناحيه کشاله ران تا زانو يا مچ پا ليزر ميشود. که پس از مدتي رگ مزبور جمع شده و جذب بدن ميشود و محو ميگردد. پس از عمل هم بيمار مرخص شده به منزل ميرود و نيازي به استراحت هم ندارد

- جراحي واريس: در اين روش با چند برش محدود تحت بيهوشي کامل يا نخاعي اقدام به خروج رگ بيمار از بدن بتوسط دستگاهي مخصوص ميشود.در اين روش نياز به بستري بيمار در بيمارستان است.

- اسکلروتراپي: در اين روش با تزريق داروهاي خاصي در وريد ها باعث حذف جريان خون شده و پس از مدتي رگ جذب بدن ميشود. اين روش در واريسهاي محدود و کوچک کاربرد دارد.

 

عروق عنکبوتي:

بدليل بزرگ و برجسته شدن عروق ريز زيرپوستي اين عروق بصورت شبکه اي  برنگهاي مختلف ارغواني، بنفش يا قرمز ديده ميشوند. اين حالت در خانمها شايعتر است و با بارداري و افزايش سن تشديد ميشود. پوشيدن جوراب واريس سرعت تشکيل آنها را کمتر ميکند ولي انها را از بين نمي برد . براي درمان دو راه وجود دارد:

- ليزر : در اين روش با استفاده از ليزر هاي مخصوص از روي پوست اقدام به از بين بردن اين عروق ميشود.

- تزريق يا اسکلروتراپي: در اين روش داروي خاصي با سوزنهاي ظريف درون اين رگها وارد ميشود که پس از چند جلسه باعث از بين رفتن کامل انها ميشود.

پاي ديابتي

يکي از عوارض ديابت زخم پا ميباشد که در صورت عدم درمان منجر به قطع پا ميشود. براي درمان اين عارضه بايد از طريق جراحي عروق ابتدا خونرساني به محلي که زخم شده را برقرار کرد تا زخم قابليت ترميم را پيدا کند.

همچنین با استفاده از لیزر میتوان سرعت بهبود زخم را بهتر کرد.

       © Dr-tofigh.com. All rights reserved.